Eski çocuk yıldız, şimdi kulübede yaşıyor...

Eski çocuk yıldız, şimdi kulübede yaşıyor...

Ne saçını boyuyor, ne makyaj yapıyor: Pis kokulu ve üzgün bir evdi, şimdi yuva oldu


Onu, Türkiye dahil bütün dünya, ekran tarihine geçen bir diziyle tanımıştı. Sonu gelmeyecek gibi görünen yemyeşil çayırlarda, genç, güçlü ve kuvvetli, içi umutla dolu babanın inşa ettiği bir ahşap kulübede yeni bir hayata başlayan ailenin, saçları iki yandan örgülü küçük kızıydı.


PIRILTILI DÜNYAYI ELİNİN TERSİYLE İTTİ... ARTIK KULÜBEDE YAŞIYOR


Saç modeli, elbiseleri o dönemin küçük kız çocuklarının giyimi için ilham kaynağı oldu. Aradan geçen yıllar içinde o dizinin yayın serüveni sona erdi ama o yapım da karakterleri de birkaç kuşağın hafızasındaki tazeliğini koruyor. 


İşte o dizide canlandırdığı karakterle çocuk yıldız olarak ünlenen o oyuncu, kısa bir süre öncesine kadar kariyerini sürdürdü. Birçok filmde ve dizide kamera karşısına geçti. O arada birkaç kez evlenip çoluk çocuğa karıştı.


Elbette hep gösteri dünyasının kurallarına uygun bir şekilde yaşadı. Saçlarını boyattı, gençliğini yitirmediğini kanıtlamak için düzenli olarak botoks, dolgu gibi estetik müdahaleler yaptırdı, bozulan dişlerini implant ile yeniledi.Bir dönemin çocuk yıldızı artık, kendisine şöhreti getiren o dizidekine benzer ahşap bir kulübede yaşamını sürdürüyor. 


Fakat bundan birkaç yıl önce eşiyle birlikte kırsal bölgede, gözlerden uzak ama doğanın kollarında satın aldıkları bir kulübede yeni bir hayata başladı.


Özetlemek gerekirse artık tam da yıllar önce kendisine ün kazandıran o dizide olduğu gibi doğayla baş başa çok sakin bir hayat sürdürüyor. 


Artık Holywood'un tüm pırıltısının uzağında. "Sonsuz güzelliği" için çaba harcamadan, botoks ve dolgu gibi işlemler yaptırmadan. Hatta saçlarını bile boyamadan. Tıpkı yıllar önceki o dizide olduğu gibi!


KÜÇÜK SEYİRCİLER ONA ÖZENİRDİ

Şu anda 40'lı ya da 50'li yaşlarını sürdürenler hatta biraz daha yaş almış olanlar kimden söz ettiğimizi anladı.


Daha ülkemizde TV'nin tek kanallı olduğu hatta 24 saat değil de belli saatlerde yayın yaptığı dönemlerde ekrana gelen, milyonlarca kişiyi ekrana bağlayan Küçük Ev (Little House on the Prairie) adlı dizide Laura Ingalls adlı karakteri canlandıran Melissa Gilbert.


Bu arada hemen hatırlatalım... Belki genç kuşaklar çok bilmez ama daha orta kuşakların hemen hatırlayacağı gibi dizinin ana karakteri Laura'yı canlandıran Melissa Gilbert, Küçük Ev'in ekran serüveninin sürdüğü 1974 ile 1983 yılları arasında küçük bir oyuncu olarak kariyerinin en parlak dönemini yaşamıştı.  ARTIK BAMBAŞKA BİR HAYATI VAR

Şu anda 59 yaşında olan Melissa Gilbert, o arada da ışıltılı dünyanın kurallarına göre oynadı oyunu. Hiç bakımsız görünmedi, botoks, implant gibi estetik müdahalelerden geri kalmadı. Ama artık onun bambaşka bir hayatı var. Yaşama bakış açısı da o dönemden çok farklı.


Melissa Gilbert verdiği bir röportajda yeni hayatı hakkında konuştu. Uzun süre önce başta botoks olmak üzere estetik müdahalelerden tamamen uzaklaştığını, Hollywood hayat tarzını elinin tersiyle bir kenara ittiğini ve yaşlanmayla barıştığını söyledi.


Gilbert, anlatmaya önce saçlarını boyatmamasından başladı: "Bu halini seviyorum. Geçmişte saçımın rengi için endişelenerek çok fazla vakit kaybettim. Ama artık bıraktım saçım uzasın ve köklerindeki asıl rengine dönsün."


BEDENİNİN GEÇİRDİĞİ DEĞİŞİMLE DE BARIŞIK

Ama onun fiziksel algısıyla ilgili değişim sadece saçlarını boyatmamasıyla ilgili değil. Aynı zamanda yaş alma konusuyla da barışık olduğunu anlattı oyuncu. Buna bağlı olarak da bedeninin geçirdiği değişimi de olduğu gibi kabullendi.

Melissa Gilbert, Prevention'a verdiği röportajda " Gençken sadece sürekli bir telaş içinde değildim. Aynı zamanda kendi sağlığımla ilgili ayrıntılara da yeteri kadar odaklanamıyordum."


Ama söylediğine göre yaş aldıkça daha akılcı davranmaya başladı. Özellikle de egzersiz konusunda.


Bakın bu konuda neler anlattı Gilbert " Beni artık bir kickboks sınıfında göremezsiniz. Ama beni yürüyüş ya da yoga yaparken görebilirsiniz. Özellikle de daha kırılgan hale gelen kemiklerimin bakımına odaklanıyorum."ARTIK GÜZEL GÖRÜNMEK İÇİN MÜCADELE ETMİYOR

Bu arada ünlü oyuncu botoks ya da dolgu gibi işlemler yaptırarak güzelliğini koruma konusunda mücadele etmeyi bıraktığını da söyledi.


Bir dönemin çocuk yıldızı daha önce People dergisine verdiği bir röportajda da "Bir sabah uyandım ve kendime 'Ben ne yapıyorum?' diye sordum demişti ve sözlerini şöyle sürdürmüştü: " O zamanlar düşüncem şuydu: Zayıf kalmalısın. Doğru yerde görünmelisin... Doğru ayakkabıyı giymelisin... Doğru arabayı kullanmalısın... Bütün bunlar dış güçler tarafından içime öyle işlenmişti ki. Ama hiçbiri tam olarak yerine oturmadı."


Melissa Gilbert, kendisini evlat edinen ailesi tarafından oyunculuğa yönlendirildi. Küçük Ev ile de küçük yaşta şöhretin doruğuna çıktı. Ondan sonra da başka yapımlarda oynadı ama hiçbiri bu ünlü dizi kadar ses getirmedi.


Bu konuda da başka bir röportajda şunları söylemişti Gilbert: " İnsanın dış görünüşüne içinden daha fazla değer veren bir endüstrinin içinde büyüdüm. Ve hep genç kalmanın çarklarına kapıldım.


ÜÇÜNCÜ KOCASIYLA BİRLİKTE HAYATI DEĞİŞTİ

2010'lu yılların ilk yarısında hayatını Hollywood kurallarına göre yaşadı Melissa Gilbert. Ama 2013 yılında evlendiği üçüncü eşi Timothy Busfield ile birlikte hayata bakışı da değişmeye başladı.


Önce güzel kalmak uğruna çabalamak yerine kendini ve yaş alma sürecini olduğu gibi kabul etti. Ardından da kocasının 2018 yılında 98 bin dolara satın aldığı ve "Lahana" adını verdikleri kulübede yaşamaya başladılar.


Çiftin satın aldığı bu kulübe New York yakınlarındaki Catskill dağlarında bulunuyor. Geniş bir arazi üzerine inşa edilmiş olan bu mülk artık Melissa Gilbert, eşi Timothy Busfield ve çocuklarının yeni yuvası oldu. Gilbert, doğanın kollarındaki bu yeni hayatında çektiği fotoğrafları da sık sık Instagram sayfasında paylaşıyor.


Devamını oku » »

Yorum Yap